Bruksela

Wizyta w Parlamencie Europejskim - W dniach 06 – 09 kwietnia  2014 roku, na zaproszenie Pani Poseł Lidii Geringer de Oedenberg znaleźliśmy się w grupie Dolnoślązaków i Opolan, która wyjechała do Parlamentu Europejskiego, do Brukseli. Na 73 wizytę parlamentarną zaproszeni byli ludzie naprawdę wyjątkowi - między innymi:  laureaci konkursów organizowanych przez Panią Poseł, dyrektorzy i nauczyciele wyróżnieni za działalność, przedstawiciele mediów ze Strzegomia i Dzierżoniowa, dyrektorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, sympatycy i wolontariusze z Wrocławia, Gryfowa Śląskiego i Starej Kamienicy, wyróżniający się słuchacze z różnych uczelni no i oczywiście my: Ania Kazimierek, Paweł Dubielecki i Pani Marzena Frydrych. W takim towarzystwie czuliśmy się bardzo wyróżnieni.
Naszą grupą opiekowała się Pani Zofia Ulatowska-Rybaj - dyrektor biur poselskich w okręgu wyborczym Dolny Śląsk - Opolszczyzna oraz Katarzyna Mironiak, asystentka Pani Poseł. Wizyta choć krótka była bardzo pracowita – oprócz zwiedzania samej Brukseli, Parlamentu Europejskiego mogliśmy się wiele dowiedzieć z prelekcji prowadzonych przez nasze Panie przewodniczki i samą Panią Poseł. 
Pierwszego dnia grupa miała okazję do zwiedzenia Komisji Europejskiej i wysłuchania prelekcji Pana Michała Rynkiewicza na temat jej zadań i funkcjonowania. Tradycyjnie grupa miała również okazję obejrzeć byłe tereny wystawowe Expo z 1958 r. na czele z Atomium. Popołudniu, przy słonecznej pogodzie, grupa zwiedzała okolice Starówki i jej serce - Grand Place.
Jak myślicie – co każdy z nas spróbował na brukselskiej Starówce?
Czekoladę, czekoladki, pralinki i jeszcze raz czekoladę... było słodko, cieplutko i wesoło – bo pogoda nam dopisywała przez cały wyjazd a dobry humor nie opuszczał.

Drugiego dnia grupa uczestniczyła w spotkaniu z Panią  Poseł Lidią Geringer de Oedenberg, która omówiła swoją bieżącą pracę w Parlamencie Europejskim. Wizyta była oficjalna a więc i stroje dostosowane do okazji. Przed wyjazdem do Polski zwiedziliśmy Muzeum Historii Militarnej i Wojskowości oraz Łuk Triumfalny w Parku Pięćdziesięciolecia. 
To była długa i  wspaniała lekcja oraz niezapomniana przygoda dla wszystkich uczestników, za co dziękujemy PZG Wrocław, skąd zostaliśmy oddelegowani. 
Mamy dla Was też zdjęcia z naszej wyprawy.
Wierzymy, iż jeszcze kiedyś uda nam się znaleźć w tak interesującym miejscu czego i Wam życzymy:)

m_Zdjęcie0501
m_Zdjęcie0483
m_Zdjęcie0559
pilot
m_Zdjęcie0560
m_Zdjęcie0504
m_Zdjęcie0528
m_Zdjęcie0525
m_Zdjęcie0555
m_Zdjęcie0496
m_Zdjęcie0494
m_Zdjęcie0520
m_Zdjęcie0497
m_Zdjęcie0517
m_Zdjęcie0512
m_Zdjęcie0537
m_Zdjęcie0534
m_Zdjęcie0554
m_zdjecie 8
m_Zdjęcie0552
m_Zdjęcie0511
m_Zdjęcie0488
m_Zdjęcie0509