Alina Brzezińska

mgr Alina Brzezińska

Wicedyrektor do spraw Opieki i Wychowania

     

 

KWALIFIKACJE:

- studium wychowania przedszkolnego

- studia magisterskie: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

- studia podyplomowe: surdopedagogika

- studia podyplomowe: zarządzanie oświatą

- język migowy: SJM III stopień

 

SPECJALNOŚĆ:

Praca na rzecz niesłyszących w projektach dotyczących np. kształcenia zawodowego, modernizacji kształcenia, itp.

DODATKOWE:

Ze wszystkich przyjemności – praca z dziećmi, a ponadto ciepły fotel na zimowe wieczory, by naładować akumulatory do pracy :)

O mnie:

Ośrodek poznałam już w czasie studiów, ale miałam opory, czy dałabym radę pracować tu – zrządzeniem losu zmierzyłam się z tym zadaniem i nie trwało długo, by się przekonać jakim wyzwaniem i jaką satysfakcją jest praca w tym miejscu i z tymi dziećmi, jaką daje przyjemność i ile energii można z siebie wygenerować do jej wypełniania.

Moje marzenia o pracy zawsze były  blisko dzieci i młodzieży, blisko pracy wychowawczej (typowo związanej z internatem, opiekuńczej) nie tak bardzo, jak dydaktycznej – mam więc szczęście mogąc robić to, co najgłębiej czuję. 
Od wielu lat jestem szefem tej części działalności Ośrodka, która jest związana z internatami. Bywa, że nie jest łatwo – najtrudniej, gdy rodzice naszych wychowanków nie mogą być blisko wówczas, gdy są najbardziej potrzebni swoim dzieciom i nam, jako wsparcie, a przecież wiemy, że tworząc tutaj drugi dom, nigdy nie zastąpimy domu rodzinnego. Bywa niełatwo, gdy brakuje środków na spełnienie marzeń o jeszcze lepszym doposażeniu internatów w najnowszy sprzęt, nowe miejsca rekreacji, ale wszystko wymaga czasu i świadomość tego, że wszystko da się urządzić z odrobiną determinacji i cierpliwości, daje dużo energii do codziennej pracy.

Jest dla mnie powodem do satysfakcji, gdy z zaufaniem młodzi rodzice powierzają mi swoje pociechy – rodzice, których byłam wychowawcą.  Ludzie ci są dziś odpowiedzialnymi i czułymi rodzicami – dostrzegam, że niemałą część takiego ich ukształtowania miał nasz Ośrodek, internat. Myślę, że z tą samą, a może lepszą, bo wzbogaconą o doświadczenie troską mogę wychować to kolejne pokolenie.

 

 

Kontakt:

tel.353-64-69 w. 29

e-mail: