Tomasz Bordulak

mgr Tomasz Bordulak

nauczyciel języka migowego, wychowawca klas gimnazjalnych

KWALIFIKACJE:

- studia magisterskie:                 pedagogika z plastyką

- studia podyplomowe:                     surdopedagogika

- studia podyplomowe:                    polski język migowy

- studia podyplomowe:                    nauczanie matematyki z elementami informatyki

- kurs kwalifikacyjny:          oligofrenopedagogika

- język migany:                              III i IV stopień, certyfikat N

SPECJALNOŚĆ:

- Fotografia (autoportret, portret, natura, krajobraz) – Kwalifikacyjny  Kurs Instruktorski dziedziny Fotografii

- Technolog żywienia

- Przygotowanie dla wychowawców placówek wypoczynku dzieci i młodzieży

DODATKOWO:

- pasjonuje mnie malarstwo – uwielbiam żywe kolory naśladujące piękno krajobrazu, a moje dzieła są utrzymane w klimacie abstrakcyjnym

- od zawsze towarzyszy mi w życiu fotografia -  uwielbiam autoportrety , portrety, zdjęcia natury i krajobrazów

 

O mnie:

Ponieważ jestem osobą dwujęzyczną (język polski i polski język migowy), to  jestem łącznikiem między dwoma światami: ciszy i dźwięku, ludzi słyszących i niesłyszących. 

Jestem pełen pasji do poznawania świata i ludzi - jestem bardzo otwarty na nowe doświadczenia, pragnę zdobywać jak najwięcej  umiejętności i chłonąć nową wiedzę.

Moja żona również pracuje w ośrodku dla Niesłyszących - wychowujemy dwujęzycznego synka Dawida i choć jesteśmy w roli młodych rodziców, to z całym naszym doświadczeniem życiowym jako osób niesłyszących i z rodzicielskim doświadczeniem potrafimy lepiej rozumieć zarówno rodziców dzieci niesłyszących, jak i młodzież, która niedługo przecież będzie pełnić odpowiedzialne role życiowe.

Z literatury interesuje mnie najbardziej psychologia, kultura Głuchych i polski język migowy dzięki temu rozwijam swoje zainteresowania i umiejętności. Uprawiam aktywnie sport: siatkówkę i pływanie. Gdy tylko czas pozwoli, poświęcam się fotografii i grafice komputerowej – zbieraniu nowych tematów pomagają ulubione przeze mnie podróże. 

Czuję satysfakcję z pracy w wybranym przeze mnie zawodzie - czuję się spełniony, gdyż mam wpływ na kształtowanie młodzieży, modelowanie ich postaw jako wartościowych członków społeczeństwa. Cieszę się, że mam przed sobą wiele marzeń do zrealizowania i żyję pełnią życia – wszystkim tym mogę się dzielić ze swoimi uczniami i wychowankami, których lubię zapoznawać z aspektami Kultury Głuchych.

W społeczności Ośrodka wyróżnia mnie:

..........................

KONTAKT: