Joanna Mosior

   

mgr Joanna Mosior

Nauczyciel – nauczanie wczesnoszkolne, historia;

obecnie: wychowawczyni klasy VI szkoły podstawowej

 

Kwalifikacje:

- studia magisterskie: pedagogika specjalna

- studia podyplomowe: historia

- kurs kwalifikacyjny: oligofrenopedagogika

 

Specjalność:

Nauczanie języka polskiego, matematyki, historii i przyrody

Dodatkowe:
moją pasją jest poznawanie nowych miejsc. Lubię film i teatr – wspólne wyjścia w znajomym towarzystwie. Lubię własnoręcznie przygotowywać kartki świąteczne, którymi obdarowuję znajomych i rodzinę.

O mnie:

Spełniam się w działalności społecznej – dla przykładu: pracuję w zarządzie Stowarzyszenia „Familia” istniejącym przy naszym Ośrodku i dzięki temu współorganizuję dla naszych wychowanków wyjazdy na kolonie, zimowiska zuchowe z dziećmi –zuchami ze szkół masowych.
W Ośrodku pracowałam najpierw w internacie, a obecnie już ponad 12 lat w szkole podstawowej.
Poznałam również pracę ze starszymi uczniami  - miałam okazję uczyć również w klasach starszych (w gimnazjum i liceum) historii i wiedzy o społeczeństwie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Nauczanie, Ośrodek, pracę z dziećmi niesłyszącymi mam poniekąd we krwi - pasję przekazała mi moja mama, która tworzyła ten Ośrodek i oddała jego wychowankom nie mniej serca, niż własnym dzieciom -  obie jesteśmy dumne, że miałyśmy szansę w życiu taką pasję otrzymać.

 

W społeczności Ośrodka wyróżnia mnie:
- współorganizacja różnych akcji pomocowych, np. akcji „Góra grosza”,

- przygotowywanie uczniów do ogólnopolskich konkursów wiedzy historycznej dla uczniów niesłyszących, które co roku organizowane są w innym Ośrodku dla niesłyszących w Polsce. W organizację jednego z takich konkursów, który odbył się w roku szkolnym 2012/13 w naszym Ośrodku byłam osobiście zaangażowana jako współtwórca konkursu i jako nauczyciel przygotowujący uczniów do startu w tym konkursie.

 

Kontakt:

- tel. służbowy:  (071) 353 64 69 – w godzinach pracy
- e-mail: