Małgorzata Pelowska

mgr Małgorzata Guzenda

nauczyciel języka migowego

wcześniej: wychowawczyni w internacie

 

KWALIFIKACJE:

- studia licencjackie: surdopedagogika

- studia magisterskie: pedagogika

- studia podyplomowe: nauczanie matematyki z el. Informatyki

- studium: terapia zajęciowa (SM)

- tłumacz SJM – certyfikat T1

- wykładowca SJM

SPECJALNOŚĆ:

- Tłumaczenia: język migowy,

- Kultura Głuchych

DODATKOWE:

podróże dalsze i bliższe, jazda na rowerze,

prace plastyczne, gotowanie, warcaby,

O mnie:

Lubię podróżować, również na rowerze, i poznawać kulturę i obyczaje innych narodów. Zdobytą wiedzę przekazuję swoim wychowankom na ile starcza okazji i zapału słuchających.

Kocham zwierzęta i miłość do nich zaszczepiam swoim podopiecznym. Radość sprawia mi widok wesoło bawiących się dzieci, dlatego też biorę udział w organizacji różnych zabaw i konkursów w internacie.

Pokazuję swoim wychowankom, że równie ciekawie można spędzać czas wolny podczas wspólnego przygotowania potraw, wykonywaniu różnych prac plastycznych rozwijających ich sprawność manualną, podczas gry chociażby w warcaby, a nie tylko przed komputerem przy wirtualnych grach. Zajęcia te integrują grupę, rozwijają ich zainteresowania i wpływają na samodzielność. Pomagam dzieciom w matematyce oraz pokazuję, że jest ona ciekawa, np. poprze wspólne wykonywanie prac związanych z matematyką (bryły, mozaiki, sudoku, itp.) i gry matematyczne.

Dzięki kilkuletniej pracy na stanowisku prezesa w stowarzyszeniu osób niesłyszących, poznałam kulturę osób głuchych, która przekazuję dzieciom. Znając język migowy pomagam w tłumaczeniach oraz w nauce tego języka.

 

W społeczności Ośrodka wyróżnia mnie:
- organizacja zajęć integrujących nasze dzieci ze środowiskiem osób słyszących oraz wzbogacających ich wiedzę i umiejętności (zabawy, konkursy, wyjścia),
- znajomość kultury głuchych, pomoc w tłumaczeniach i rozmowach z niesłyszącymi rodzicami.

 

Kontakt:

e-mail: