Juliusz Kur

mgr Juliusz Kur

wychowawca w internacie: grupy licealne

 

KWALIFIKACJE:

- studia magisterskie: filologia polska

- kurs kwalifikacyjny: surdopedagogika

- studia podyplomowe: nauczanie polskiego jako obcego (w trakcie)

- język migowy: kursy PJM

 

SPECJALNOŚĆ:

dopiero zaczynam pracę w Ośrodku – mam nadzieję znaleźć moją specjalność niebawem; myślę, że nauczanie polskiego jako obcego jest tym, co może się nią stać

 

DODATKOWE:

- historia Wrocławia,

- działalność społeczna: prowadzę Wrocławską AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI 

O mnie:

Jestem z wykształcenia polonistą – swoją wiedzę często wykorzystują w pracy z młodzieżą, która przygotowuje się do matury.
Interesuję się Wrocławiem i jego historią – naszej młodzieży i odwiedzającym nasz Ośrodek gościom chętnie i często służę za przewodnika oprowadzającego po stolicy Dolnego Śląska i opowiadającego jego ciekawą historię.

W tym roku podjąłem studia w kierunku nauczania języka polskiego jako obcego, ponieważ wierzę, że dzięki nowym umiejętnościom będę mógł lepiej pomagać naszej młodzieży w kształtowaniu jej kompetencji językowych w mowie i w piśmie.
Lubię towarzystwo dzieci i młodzieży – dzięki znajomości języka migowego i mam z nimi dobry kontakt, a mój wiek sprawia, że choć dopiero stawiam pierwsze kroki w zawodzie, nie ma między nami barier komunikacyjnych.

 

W społeczności ośrodka/internatu wyróżnia mnie:
Należę do tych uważnie uczących się i przyjmujących wszystkie lekcje, jakie przynoszą mi nowe doświadczenia (znane z opowieści rodzinnych – moi rodzice byli również wychowawcami)

Kontakt:

- tel. służbowy:  (071) 353 64 69 -  kontakt telefoniczny, codziennie w godzinach pracy