Jolanta Rerak

mgr Jolanta Ewa Rerak

nauczycielka fizyki, matematyki, chemii

 

KWALIFIKACJE:

- studia magisterskie: ochrona środowiska

- studia podyplomowe: matematyka

- studia podyplomowe: fizyka

- kurs kwalifikacyjny: surdopedagogika

- kurs kwalifikacyjny: oligofrenopedagogika

- język migowy: SJM III stopień,

SPECJALNOŚĆ:

organizacja zajęć we współpracy z placówkami naukowymi

DODATKOWE:

jeśli tyko czas pozwoli: wycieczki po górach, jazda konna i na rowerze

działalność w Stowarzyszeniu „Familia”

O mnie:

Pracować (nie „uczyć” – to bardzo wąskie pojęcie) zaczęłam tutaj, bo takie było zlecenie kuratorium – na początku było dużo strachu i ogrom pozytywnej energii. Zostałam, bo pokochałam dzieci w Ośrodku i ludzi w nim pracujących. Ja pracuję tutaj, bo wiem, że mogę właśnie tu zaoferować z siebie więcej, niż gdziekolwiek indziej.
Daję z siebie, co najlepsze i otrzymuję bardzo dużo: wiele się nauczyłam od moich uczniów – to dar życiowy, że los właśnie tutaj mnie przywiódł i dał mi dom wśród takich ludzi, w tym Ośrodku i w tym mieście.

Bardzo ważne są dla mnie rodziny moich wychowanków – dla ich wsparcia potrafię pomagać w nawet najdrobniejszych sprawach.
Pragnę pokazywać moim uczniom świat pozaszkolny – jest on ogromy i ciekawy, więc warto, alby każdy uczeń (nie tylko tej szkoły) mógł go zobaczyć, doświadczyć. Stąd moje szczególne zaangażowanie w różne projekty edukacyjne, w ramach których można zobaczyć prawdziwe pracownie, przedsięwzięcia i zakłady chemiczne, fizyczne, aby ucząc się treści programowych, uczniowie mieli wyobrażenie, jak ta wiedza jest wykorzystywana na wyższych etapach.

 

W społeczności Ośrodka wyróżnia mnie:

Organizacja wyjść na wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia edukacyjne takie jak Festiwale Nauk i inne okazje doświadczania nauki pozaszkolnej.

 

Kontakt:

codzienny osobisty w godzinach pracy (od bardzo wczesnego rana)