Stypendyści w TVP3

 

  

25 grudnia 2017 roku w TVP3 został wyemitowany reportaż o naszych stypendystach - 
oto jego transkrypcja:

Pan Andrzej Senus: 
- (…) studiować w przyszłości, także ambitne plany. 
Reporterka:
– Mateusz nie słyszy od urodzenia, ale od dziecka sięga po więcej.
Mama Mateusza:
– Serce aż pęka z dumy i z zadowolenia. Z takiego syna.
Reporterka:
– Emilia interesuje się literaturą, sama dużo pisze, marzy, aby w przyszłości wydać własną powieść. Mówi, że wada wzroku nie jest dla niej żadną przeszkodą.
Emilia:
– Jeżeli po prostu jest trudniej w jakimś środowisku np. w szkole masowej, to myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest właśnie odnalezienie placówki dostosowanej dla osób niepełnosprawnych, no w ten sposób po prostu jest dużo łatwiej i można nawiązać nowe przyjaźnie z ludźmi, którzy są podobni do nas.
Reporterka
– Wspólnie się motywują i wspólnie zdobywają góry dla wielu nieosiągalne. Ich dotychczasowe sukcesy przyczyniły się do zdobycia stypendium, które w Polsce przyznawane jest po raz pierwszy.
Dyrektor Robert Warchalewski:
– Przede wszystkim ich zmotywują. Przede wszystkim pokażą im, że np. są inni, którzy dbają o ich edukację i chcą ich w jakiś sposób zmotywować materialnie.
Dyrektor Ewa Dobrowolska
– To jest przede wszystkim nasz sukces, nasz wspólny sukces i czujemy ogromną radość. My się cieszymy z każdego, najmniejszego sukcesu naszych dzieci, tym bardziej, że ich sukcesy, i naszych i dzieci niewidomych, okupione są ogromnym wysiłkiem.
Reporterka:
– Czterdzieścioro dzieci niedosłyszących i niedowidzących z najlepszymi wynikami w nauce przez najbliższe 2 lata będzie otrzymywać 500 zł miesięcznie.
Michał-stypendysta:
- Dużo pracy trzeba w to włożyć, ale za to później są sukcesy i radość z tego, że się udało.
Reporterka: 
– Wrocław, Anna Nowakowska.