Anna Kur

mgr Anna Kur

wychowawczyni internatu

grupy młodzieży ponadgimnazjalnej

 

KWALIFIKACJE:

- studia magisterskie: pedagogika specjalna

- kurs kwalifikacyjny: surdopedagogika

- język migowy: SJM III stopień

SPECJALNOŚĆ:

DODATKOWO:

 

O mnie:

Pracuję w Ośrodku od wielu lat – jestem osobą otwartą i kreatywną i w tym zakresie nic się nie zmieniło – wręcz przeciwnie: praca z młodzieżą daje dużo energii. Dlatego też bardzo chętnie podejmuję się zadań dodatkowych, które wykraczają poza zakres obowiązków wychowawcy internatu.

Lubię i potrafię uczyć, rozmawiać, bawić się, BYĆ z moimi wychowankami bez względu na wiek: to jest istotą naszej pracy. Potrafię zmobilizować młodzież do wspólnego działania przy różnego rodzaju formach aktywności – to przynosi największą satysfakcję.

Pracy w internacie nie zamieniłabym na inną. W szkole można odnosić mniejsze lub większe sukcesy, można lubić lub nie uczyć się rozwiązywania równań, zapamiętywać daty wydarzeń historycznych czy poznawać budowę atomu. W życiu nie ma jednak „poprawek” – dlatego najbardziej zależy mi, aby naszych wychowanków przygotować do samodzielnego życia tak, by poza Ośrodkiem potrafili dokonywać trafnych wyborów, by byli szczęśliwi i radzili sobie dojrzale z różnymi rolami w życiu.

 

W społeczności Ośrodka wyróżnia mnie:

 

 

Kontakt:

codziennie osobisty lub telefoniczny (służbowy) w godzinach pracy.