Targi Edukacyjne

W dniach 20 - 22 października 2010 roku w Centrum Handlowym „Manufaktura” odbyły się Targi Edukacyjne realizowane ramach Projektu "4KROKI".

Podczas Targów - szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz policealne i wyższe - oferujące naukę osobom z uszkodzonym słuchem, zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – było na co popatrzeć a nawet zjeść - między innymi słodkie przysmaki przygotowane przez szkoły.

Nasz Ośrodek przygotował bardzo ciekawe stoisko.

W jego przygotowanie zaangażowanych było wielu naszych wychowanków i nauczycieli. Szczególne podziękowania należą się Warsztatom Szkolnym, gdzie wykonano wspaniałe dekoracje i gadżety reklamowe. Szczególne podziękowania należą się opiekunom którzy byli odpowiedzialni za realizację tej części Projektu – Pani Marzenie Frydrych, Pani Grażynie Fedeczko i Panu Piotrowi Kondratowiczowi. Dziękujemy też za wsparcie innych nauczycieli – bez których nasz pobyt byłby mniej efektowny i ciekawy. Zaskoczyliśmy wszystkich pomysłowością i poczuciem humoru a nasze Ośrodkowe maskotki - PAN MYSZKA (Mateusz Śmiżewski) i PANI ZAJĄCZKOWA (Patrycja Tarnawska) pozowali do zdjęć niczym gwiazdy filmowe. Niepowtarzalny klimat, miła atmosfera i ekspresja naszego stoiska, spowodowała iż zawsze było u nas tłoczno i gwarno.

Na Targach odbywały się również przeglądy artystyczne szkół.

Na scenie, wielu uczniów prezentowało swe niezwykłe talenty. Nasz Ośrodek reprezentowali: Emma Czacka i Adam Burda - w scence ułatwiającej zrozumienie procesu INTEGRACJI w środowisku osób niesłyszących. Przestawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Grzymskiej. Nasze wystąpienie było kolejnym krokiem w celu zrozumienia tak trudnego problemu społecznego.

W czasie Przeglądu nigdy nam się nie nudziło.Na każdym kroku można było spotkać kogoś ciekawego, znajomych a także nawiązać nowe przyjaźnie i odświeżyć nawet te bardzo stare. Dla wielu naszych kolegów będzie to niezapomniane spotkanie po latach.

Dodatkowymi atrakcjami była możliwość uczestniczenia w wycieczce po Łodzi a także możliwość korzystania z infrastruktury kulturalnej Centrum Handlowego „Manufaktura”. Można było skorzystać z zajęć muzealnych, uczestniczyć w warsztatach wikliniarskich czy wykonywania biżuterii z koralików. Kilkoro z nas mogło zwiedzić Eksperymentarium oraz widziało wspaniałą wystawę z akwariami wypełnionymi rybami, niemal całego świata.

Wieczory to czas spotkań i niekończących się rozmów Głuchych naszych problemach a także szalone zabawy przy muzyce mechanicznej. Niestety to co mile szybko się kończy i już teraz czekamy na Targi przyszłym roku.